Dzieci sadzamy na stołkach w kole, a nauczyciel zajmuje miejsce w środku koła. Wybieramy kilka nazw warzyw (na przykład marchewka, ogórek, papryka, dynia etc) i po kolei dzielimy dzieci na podane wcześniej warzywa tak, aby do każdego warzywa przypisane były minimum 2 dzieci. Następnie na hasło wybranego warzywa, np. "marchewka", wszystkie te dzieci, które były przypisane do marchewki, zamieniają się miejscami z innymi marchewkami. Na hasło "sałatka warzywna" wszystkie dzieci zamieniają się miejscami.
W zabawie można wykorzystać plakietki, co ułatwia dzieciom zapamiętanie jakim są warzywem. Zabawę można przeprowadzić również z hustą animacyjną.

Gotowe plakietki warzywne do wydrukowania można pobrać tutaj:
znaczki owoce i warzywa
Materiały z serwisu można wykorzystywać WYŁĄCZNIE do własnego użytku osobistego, to jest drukować i korzystać w bezpośredniej pracy z dziećmi, w przedszkolu, w domu etc.
Dalsze dystrybuowanie pobranych z serwisu materiałów, w jakiejkolwiek formie, stanowi naruszenie warunków regulaminu i podlega odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Poziom: MALUCHY
2018-12-18, dodane przez: administrator