Fundacja Drabina Rozwoju wyprodukowała aplikację do ekranu w kształcie walca, która rozwija inteligencję emocjonalną u dzieci. Scenariusz oparty jest na metodzie bajkoterapii – zobacz wyniki badań.

Bajkoterapia to skuteczna metoda pracy z dziećmi i młodzieżą. Po pierwsze śledzenie losów bohaterów, które powiązane są w związki przyczynowo skutkowe, zdecydowanie wzmacniają koncentrację i uwagę. Po drugie istotny wpływ na zapamiętywanie ma pobudzenie emocjonalne, a losy bohatera który nas ciekawi i z którym możemy się zidentyfikować, budzi więcej emocji. Narracja bajkowa sprzyja budowaniu wiedzy o świecie społecznym dostarczając wielu informacji m.in. o regułach postępowania w sytuacjach emocjonalnie trudnych, samych emocjach, sposobach myślenia i zachowaniach.

Polecamy Opowieści z Planety Holo (autor: Wojciech Kołyszko i Jovanka Tomaszewska- Kołyszko), które pomagają osobom przewlekle chorym zaakceptować chorobę i przejść proces terapii. Pobierz opowiadania terapeutyczne.


Materiały z serwisu można wykorzystywać WYŁĄCZNIE do własnego użytku osobistego, to jest drukować i korzystać w bezpośredniej pracy z dziećmi (a w przypadku pracy zdalnej - rozsyłać rodzicom do wydrukowania w domu). Dalsze dystrybuowanie pobranych z serwisu materiałów, w jakiejkolwiek innej formie, stanowi naruszenie warunków regulaminu i podlega odpowiedzialności cywilnej i karnej.